Novinky

ZIMNÍ AKCE   Využijte zimní období k údržbě Vaší zahrady, parku nebo firemního areálu.   Pro aktuální období nabízíme především tyto služby:   Kácení dřevin Zajišťujeme veškeré druhy řezů...

 ...

Partneři

 

 

Zelené střechy

Zelené střechy jsou ideálním dopňkem nejen moderních staveb. Výrazně zvětšují plochu zeleně ze zahrady na střechy domů nebo garáží. Existuje celá řada variant od extenzivních střech s nízkým půdním profilem až po střešní zahrady s intenzivním využitím jako na běžné zahradě. Pro volbu správného řešení je třeba především zohlednit možné zatížení střechy.

 

A jaké jsou výhody zelených střech?

  • Chrání hydroizolaci střechy před klimatickými vlivy a omezují teplotní výkyvy ve střešní konstrukci (přehřívání/promrzání). Prodlužují tak životnost izolace až na dvojnásobek.
  • Výrazně snižují objem srážkové vody putující dále do kanalizace vsakováním do půdního profilu na střešní konstrukci. Objem zadržované srážkové vody závisí na mocnosti souvrství zelené střechy.
  • Vyrovnávají negativní důsledky nadměrné zástavby. Přispívají k ochlazování budovy v létě, zvlhčování vzduchu a snížení prašnosti.

Od roku 2011 nabízíme kompletní řešení pro zelené střechy a střešní zahrady od německého výrobce Optigreen.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace