Realizace

Realizaci závlahových systému provádíme dle předem zpracovaného návrhu. Před vlastní instalací závlahového systému je potřeba připravit prostupy pro vodní potrubí i kabely k řídící jednotce a čidlu. Je proto vhodné plánovat závlahový systém již při stavbě domu případně před realizací zahrady. Minimalizují se tak následné zásahy do zpevněných ploch případně zdí. Pokud nejsou prostupy předem připraveny, jsme schopni je zrealizovat i dodatečně. Řídící jednotka se u větších systémů obvykle umisťuje do garáže, zahradního domku nebo technické místnosti domu. U menších je instalována v exteriéru. Zavlažovací ventily jsou umístěny v boxech a schované v záhonech.

Připojení závlahového systému na zdroj vody může být provedeno v jímce na dešťovou vodu, studni, napojením na stávající vodovodní rozvody v interéru (sklep, garáž, technická místnost) případně exteriéru domu (kohoutek na fasádě).

Instalace do nově realizovaných zahrad

Při tomto způsobu instalace již musí být známo definitivní rozvržení zahrady (zpevněné plochy, záhony, travnaté plochy,…). Pokud zahradu zároveň realizujeme, volíme optimální postup prací tak, aby byla zahrada včetně závlahového systému hotová co nejrychleji.

Při instalaci závlahového systému již hotové zahrady se zapěstovaným trávníkem nabízíme dvě varianty:

V případě dobře prokořenělého travníku sloupáváme travní drn, který po skončení instalace závlahy položíme zpět na své místo. Trávník je prakticky okamžitě použitelný.

Druhou variantou je drážkování s dosetím trávníku v místě drážek. Tuto metodu používáme při nedostatečně prokořenělém trávníku nebo v příliš písčité nesoudržné půdě. Při slupování by se nepodařilo sloupnout travní drn v kvalitě pro opětovné položení. Trávník se vrátí do původního stavu do cca 3 - 4 týdnů od instalace.

Realizaci závlahových systémů jsme schopni provést obvykle za

1 den zavlažování balkonů, teras a malých zahrádek
2-3 dny malé zahrady
Do 5 dnů běžné rodinné zahrady
Do 10 dnů velké rodinné zahrady a firemní areály

K realizaci závlahových systémů používáme profesionální vybavení

Slupovačka travního drnu Laski TC 300:
slouží pro sloupnutí travního drnu o šířce 30 cm a síle stavitelné až do 65 mm.

Drážkovač Laski TR50/6:
je určen pro vytváření drážek, aniž by docházelo k přemísťování velkého množství zeminy. Drážkovač vytváří souvislou drážku hlubokou 20-30cm pro závlahové systémy. Šířka drážky je cca 10-15 cm. Je schopna hloubit do utužené i rostlé zeminy, s případným výskytem drobných kamenů do max. velikosti 50 mm. Výkopová rychlost se pohybuje kolem 60 běžných metrů za hodinu. Uvolněná zemina se pomocí dopravního šneku přemísťuje na jednu stranu výkopu, čímž se usnadní opětovné zahrnutí výkopu

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace