Trávníky

Travní koberec nebo setý trávník?

To je nejdůležitější rozhodnutí, které je třeba učinit při plánování nového trávníku.
Oba trávníky mají své výhody i nevýhody. Vaše rozhodování bude záviset na takových faktorech jako jsou finanční možnosti nebo jak rychle chcete mít trávník k dispozici.

Výhody trávníkových koberců

  • Hotový trávník na běžné rodinné zahradě během 24 hodin!
  • Trávník netrpí invazí plevelů
  • Během několika málo dní lze trávník běžně používat a zatěžovat
  • Okamžitý vzhledový efekt
  • Stejnoměrně hustý a pružný drn
  • Výhodná cena trávníkového koberce


Proč našim zákazníkům nabízíme travní koberec?

Vypěstovat setý trávník na úroveň trávníkového koberce trvá minimálně 6 měsíců. Setý trávník často podléhá infekčnímu tlaku plevelů a trávníkové osivo často vyzobává ptactvo.
Nezanedbatelná je také vysoká pracnost se založením i riziko nerovnoměrného klíčení travního semene. I přes tyto nevýhody je v některých případech lepší založit trávník setý namísto travního koberce.

Založení trávníku

Před vlastním založením trávníku, ať již výsevem nebo pokládkou trávníkového koberce, je nutná kvalitní příprava půdy: odstranění plevele a drnů, velkých kamenů, štěrku nebo zbytků stavebních materiálů.
Trávník má dlouhou životnost, takže v této etapě je rovněž ideální příležitost pro všechna zlepšení, nezbytná z hlediska vhodných podmínek pro pěstování.
Poté následuje vlastní přípravy půdy: strojem prokypříme půdu a zároveň probíhá nejtěžší a také nejsložitější část realizace - ruční úprava. Ta má za úkol srovnat dokonale terén a odstranit z plochy kamínky a jiné předměty, které do trávníku nepatří.
A pokud si vyberete travní koberec, tak se pak již můžete jen těšit z nového krásně zeleného trávníku.

Travní koberce jsou nenahraditelné všude tam, kde očekáváme při úpravě terénu rychlý a spolehlivý výsledek. Pokládání travních koberců je jednoduché a po předchozí úpravě terénu je položení i větší plochy otázkou několika hodin. Okamžitý výsledek, na který bychom při klasickém založení trávníku čekali několik let, vynahradí vyšší okamžitou cenovou zátěž.

Pokud se rozhodnete pro setý trávník

Postup prací je velmi podobný jako u pokládání travních koberců. Pouze u velmi nekvalitních půd doporučujeme výměnu nebo vylepšení trávníkovým substrátem. Výhodou setých trávníků je podstatně nižší cena realizace.
Díky našemu širokému portfoliu strojů na zakládání trávníků jsme schopni založit travnaté plochy téměř kdekoli – od předzahrádek a malých rodinných zahrad přes střešní trávníky až po velké travnaté plochy ve veřejné i soukromé zeleni.
Založením trávníku, ale nekončíme – nabízíme Vám kompletní nasledný servis. Více informací viz. údržby a také Vám navrhneme optimální řešení zavlažování Vašich travnatých ploch viz. závlahy

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace